O nás

Vítejte na serveru pořadatele seriálu závodů rádiem řízených modelů – Klub RC Truck Trial Praha, z.s.

Praga UV80Co?

Věnujeme se výhradně jedné kategorii a tou je Truck trial. Tedy technická jízda ve zdánlivě nepřekonatelném a neprůchodném terénu. Není to ovšem jen o vyjetí prudkého kopce. Jde především o to, aby se soutěžící v terénu správně zorientoval a ve stanoveném časovém limitu zdolal trasu vytyčenou brankami.

Proč?

Od roku 2008 pořádáme pravidelně letní a zimní pohár pro závodníky z celé republiky. Nepřímo jsme tak navázali na závody dříve ježděné nedaleko Plzně, na Mořině se tak potkáte se zástupci všech kategorií.

Kde a kdy?

Sledujte náš kalendář, kde jsou termíny a lokality závodů. Protože jsme součástí pražského klubu, je naší snahou i závody pořádat v Praze a blízkém okolí.

O nás

Klub RC Truck Trial Praha je pražský klub, který se věnuje RC modelům trialových aut. Vznikli jsme jako samostatný právní subjekt a smyslem našeho počínání je pořádat závody RC Truck Trialu v Praze a nejbližším okolí.

Co jsou a jak vypadají naše závody?

Truck trial je specifická závodní disciplina, kdy je úkolem posádky terénního speciálu zdolat trať vytyčenou brankami v časovém limitu. Tak probíhá truck trial ve velkém měřítku (1:1) a i ten náš v měřítku daleko vyšším, nejčastěji 1:10 a 1:8 RCTT má několik zásadních výhod. Jednak jsou závody minimálně náročné na prostor a na vybavení. Elektricky poháněné modely nikoho nemohou rušit a i k životnímu prostředí je tato disciplína maximálně ohleduplná. Velkým pozitivem pro jezdce jsou minimálně dva fakty. Jednak je to v poměru s jinými kategoriemi malá finanční náročnost. Investice do modelu je poměrně jednorázová, opravy a nákupy náhradních dílů se tady s ohledem na dosahované rychlost moc nekonají. Srovnatelnou náročnost lze najít v RC Rallye. A tady jsme u druhého plusu. Závodní modely této kategorie se totiž pohybují rychlostí hodně volné chůze, takže ani fyzická náročnost není vysoká. Závody Vám tak pomohou strávit den, mezi stejnými nadšenci, na čerstvém vzduchu, nezřídka přímo v lese a především v klídku. Co víc si přát?