Shrnutí pohárového roku 2022

Přes všechny obtíže posledních dvou covidových let jsme se opět začali pravidelně potkávat na závodech na Mořině. Jak bývá běžné, někdy závody komplikuje počasí nebo pracovní povinnosti, přesto se povedlo v jarních a podzimních měsících roku 2022 zajet celkem pět sobotních závodů.

Zastoupena byla letos domácí střední kategorie S2x a také střední prototypy P2, která na Mořině jezdí již čtrnáct let. Jde o vozy typického měřítka 1:10 a zastoupeny jsou čtyřkolky i šestikolky primárně domácí výroby.

Pro příští sezónu bude opět vypsána plná sada kategorií a věříme, že se k nám zpět připojí i závodníci s jedničkovými modely v S1x. Postupně budeme obnovovat závodiště a tratě v přední části prostoru, které díky omezením za covidu trochu zarostly. V letošních závodech se často využily svahy nad roklí, což byla tradiční místa, kde se minulosti jezdilo.

Vzhledem k tomu, že postavit tradiční trucktrialový speciál může být v domácích podmínkách obtížné, jsme připraveni poradit a je také možné si přijít tratě projet s vozy, které ještě nejsou plnohodnotnými „esky“, třeba v prototypech nebo mimo soutěž. Stačí se zastavit za námi během vypsaných termínů závodů s modelem auta nebo náklaďáku, který je vybaven 4×4 elektrickým pohonem a rozměrem odpovídá zhruba měřítkům od 1:10 do 1:14. Zvažujeme tak opět o zavedení „začátečnické“ kategorie X, která nemá prakticky žádná omezení a je určena právě pro vyzkoušení toho, co RC truck trial může obnášet.

Po několik posledních let se u nás koná společný závod s Lego modeláři, kteří své trialové stroje testují ve skutečném terénu. Jde tak o další možnost, jak spojit kreativní modelářskou zábavu s pobytem venku.

Zveme tak všechny na další RC závody, sledujte sekci Termíny závodů na našem webu. Zároveň, pokud budete mít nějaký dotaz nebo vás zajímá více detailů o malém trucktrialu, mrkněte na naše Diskusní fórum, které je již osmnáct let největším českým zdrojem informací z této oblasti.

Zakončení pohárových závodů 2022

Zakončení pohárových závodů 2022

Posted in Organizační, Závody.