Do nového pohárového roku nové sekce

Je za námi další úspěšný rok na Mořinském závodišti. V tomto roce se na Mořině nejenom závodilo, ale také opět pracovalo na úpravách okolí a na výstavbě nových tratí. Během roku bylo navezeno několik hromad zeminy a různého materiálu vhodného na stavbu nových tratí. Tento materiál bylo potřeba nějak upravit a rozmístit tak, aby se na něj dalo postavit v nadcházejícím Zimním poháru několik nových sekcí.

Na víkend 18-19.10.2014 proto byla vyhlášena klubová brigáda, při které se za pomoci několika členů a hlavně mini bagru podařilo upravit tento navezený materiál. Bagr byl naštěstí dovezen bez obsluhy, a tak si každý mohl posadit za páky a podle chuti upravit kus terénu. Někteří se do toho pustili opravdu pěkně a závodiště se měnilo k nepoznání. Na nové haldy bylo naneseno několik pěkných kamenů, štěrk a své přidal i specialista na kořeny a větve Pepa Kubík. Díky tomu vznikl opravdu náročný terén. Podařilo se vyčistit od trávy a křoví i původní plochy, na kterých je nyní možno jezdit. Na brigádě byla k dispozici i motorová pila, které se ujal Aleš Papoušek a během pár minut dokonale pročistil přilehlé lesíky. Lesík byl zbaven i nepříjemného šípku a všeho plazivého plevelu, který znepříjemňoval ježdění. Podařilo se i částečně odvodnit cestu vedoucí skrz závodiště, po dešti byla plná kaluží kolem kterých se obtížně pohybovalo.

Myslím si, že za ty dva náročné dny se odvedlo opravdu kus práce. Díky členům RCTT klubu Praha se mají závodníci v nadcházejícím Letním poháru 2015 na co těšit. Takže nalaďte auta, budete to potřebovat.

 
Posted in Organizační and tagged , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *